Kulturális örökségvédelem szakon diplomáztam. Igaz, gyönyörű szakmát választottam, azonban hiányoltam belőle az alkotás örömét. Mindig is vonzódtam a régi tárgyakhoz, a kézműveskedés szeretetét pedig szerintem a DNS-embe kódolták. Az, hogy pont a horgolt ékszerek világába szerettem bele, leginkább a nagymamámnak köszönhető, hiszen tőle lestem el a horgolás csínját-bínját. Ám amíg ő csak kedvtelésből táncoltatta a fonalat a horgolótű körül, nekem a hivatásommá vált a gombolyagok megszelídítése.
Ékszereim többsége gömb alakú, nem véletlenül, hiszen a szabályossága miatt ez a forma sokoldalúan felhasználható. A horgolt ékszerek kiindulópontja szinte mindig egy selyemfényű szálakból horgolt gömb, amelyet aztán a saját vagy épp a megrendelő elképzeléseinek megfelelően tovább díszítek. Ásványokkal, textillel bevont apró csövekkel, valamint selyemfonálból vagy pamutból készült bojtokkal teszem őket egyedivé. VigArt néven futó kollekcióm változatos stílusú ékszerekből áll, amelyek között mindenki megtalálja a stílusának és a hangulatának megfelelőt.
Pár évvel ezelőtt egy új szerelem is beköszöntött az életembe a gombbehúzásos technika képében. Szeretem ezt a módszert, mert segítségül hívhatok hozzá egy ősrégi tárgyat, egy eredeti gombbehúzó szerszámot. A gombbehúzás művészetének hála bővült a repertoárom, és így a vigArt mellé megszületett a PillangóArt is. A horgolt vigArt ékszerekkel ellentétben a PillangóArt-os ékszerek és könyvjelzők textilből és valódi bőrből készülnek.
Az ékszerkészítés nem csupán a hobbim, hanem a hivatásom is, épp ezért sokat jelent, amikor a szakma elismeri a munkásságomat. Büszke vagyok rá, hogy 7 évvel ezelőtt bekerülhettem Magyarország legnagyobb design közösségébe, a budapesti Wamp Design Market-re. Inspiráló, hogy azóta is a nívós tervezői csapat tagja lehetek. A szakmai zsűri jóváhagyásának köszönhetően 2020-ban immár mindkét márkámmal részt vehetek a vásárokon. A vevőim elégedettsége mellett ez jelenti számomra a legnagyobb elismerést.